Výprava zvolenských skautiek k hasičom 23.6.2020

od 17 jún 20202020, Čo sa stalo

V krásny júnový deň, presnejšie 23.6. 2020, sa 1. oddiel skautiek Sušienky vybral na návštevu k dobrovoľným zvolenským hasičom.

Stretli sme sa o 17:00 pred Poštou 2 (to je tá pri železničnej stanici) a pobrali sme sa k hasičom.

Hneď ako sme tam dorazili, sme sa zvečnili. A potom sme už smelo čerpali vedomosti o hasičských autách, prístrojoch a iných dôležitých veciach. Rozprával nám o nich Mišo a dopĺňal ho Robin (tiež dobrovoľný hasič). Veľmi ma zaujalo, že hasiči pri povodniach používajú gumené čižmy, ktoré majú traky a dajú sa vytiahnuť až nad brucho. Tiež sme tam našli hasičské auto z r. 1951. Dobrovoľní hasiči nás trochu vyskúšali, keď nám hovorili o nejakých nebezpečných situáciách, na ktoré sme mali správne zareagovať a odpovedať.

Ale asi najviac sa páčila hasiaca pena, sprevádzaná výkrikmi: „Jééj!“ „WOOW!“ a podobne 🙂

Smeja