Týždeň dobrovoľníctva 2020

od 28 sep 20202020, Čo sa stalo

Ako správni skauti sme sa 19.9. zapojili do Týždňa dobrovoľníctva, vo Zvolene, konkrétne sme pomáhali vyčistiť mestský park Lanice, pri Kauflande. Pod vedením OZ Očami prírody, partiou zvolenských mladých, sme sa rozdelili do skupiniek. Do každej boli rozdelené vrecia na takmer všetky druhy triedeného odpadu. Takto v skupinkách všeobecný- plast- kov-sklo, sme postupovali čoraz hlbšie do zvolenskej divočiny, prehľadávajúc každý centimeter zeme. S hrdosťou môžem prehlásiť, že všetci usilovne pomáhali, nikto nestál v kúte. Či už to bola živá reťaz, predieranie sa konármi za jednou plechovkou alebo odnášanie vyhodených paliet, skauti sa nebáli žiadnej úlohy. Pre spravodlivosť, aj ostatní Zvolenčania nezaháľali a keď nám došli vrecia na odpad, spokojní sme oddychovali, pochutnávajúc si na koláčikoch od OZ-ka.

Ďakujem všetkým včielkam, vĺčatám, skautkám a skautom, dospelým skautom aj rodičom, čo si našli čas a pomohli.

Za všetkých zúčastnených- Julka