Po roku je tu opäť šanca splniť naše zborové výzvy. Začať plniť sa môžu vždy len 24.4. na sv. Juraja. Mladším deťom výzvy radcovia odkrývajú postupne (t.j. každý týždeň 1 výzvu, ale nevadí, ak niektorú výzvu v danom čase nestihnú a potom súbežne plnia v jednom týždni aj 2-3 výzvy). POZOR! Čas je krátky, ukončenie je 29.5. (=> Čas na splnenie všetkých výziev je presne 5 týždňov).

Starší môžu plniť výzvy v ľubovoľnom poradí, ale tiež len v čase od 24.4. do 29.5. a so svojimi úspechmi sa podelia so svojím radcom a družinou.

Aktuálnu výzvu si budete môcť pozrieť vždy aj tu na našej stránke.

1. výzva: CUKRÁRSKA Upiecť niečo chutné pre svoju rodinu/družinu (vĺčatá a včielky s pomocou staršieho súrodenca alebo s inou zodpovednou osobou). Dobrotu odfotiť a foto poslať svojej radkyni/radcovi. Pokiaľ je možné riadne stretávanie, treba doniesť dobrotu, alebo aspoň jej časť ochutnať na družinovku, prípadne piecť priamo spolu na družinovke.
2. výzva: VÝTVARNÍCKA Namaľovať, alebo nakresliť svoj najkrajší zážitok spojený so skautingom. Výtvor odfotiť a foto poslať svojej radkyni/radcovi. Pokiaľ je možné riadne stretávanie, treba doniesť obrázok na družinovku, prípadne maľovať/kresliť/tvoriť priamo spolu na družinovke.
3. výzva: ŠPORTOVÁ Sedem po sebe nasledujúcich dní si ráno dať 15 minútovú rozcvičku. (Ak na to ráno zabudnem, môžem výzvu začať plniť odznovu.) Keď splním 7 dní, pošlem info svojej radkyni/radcovi.
4. výzva: ČITATEĽSKÁ Prečítať jednu knihu so skautskou tématikou alebo o prírode. (Hocijakú knihu od J. Foglara, alebo inú dobrodružnú knihu, kde sa dej odohráva v prírode, alebo skautskú príručku, či náučnú knihu o prírode). Keď dočítaš, autora a názov prečítanej knihy pošli svojej radkyni/radcovi. Napíš aj, či sa Ti kniha páčila alebo nie a prečo. Na družinovke sa podeľ o najkrajšie myšlienky alebo o zaujímavosti z knihy.
5. výzva: ZRUČNOSTNÁ Vyrobiť si svoj drevený gombík podľa fotonávodu. Gombík si donesieš na naozajstnú družinovku v klubovni a uvidíš, čo s ním budeme robiť ďalej 🙂 Ak ho už máš hotový a stále sú len online družinovky, odfoť ho a foto pošli svojej radkyni/radcovi. Potom si gombík odlož k 5 veciam, aby si si ho nezabudol zobrať na 1. naozajstnú družinovku 🙂