Svätojurajské výzvy 123. zboru rytiera Donča Zvolen

od 27 apr 20212021, Čo sa stalo

Po roku je tu opäť šanca splniť naše zborové výzvy. Začať plniť sa môžu vždy len 24.4. na sv. Juraja. Mladším deťom výzvy radcovia odkrývajú postupne (t.j. každý týždeň 1 výzvu, ale nevadí, ak niektorú výzvu v danom čase nestihnú a potom súbežne plnia v jednom týždni aj 2-3 výzvy). POZOR! Čas je krátky, ukončenie je 29.5. (=> Čas na splnenie všetkých výziev je presne 5 týždňov).

Starší môžu plniť výzvy v ľubovoľnom poradí, ale tiež len v čase od 24.4. do 29.5. a so svojimi úspechmi sa podelia so svojím radcom a družinou.

Aktuálnu výzvu si budete môcť pozrieť vždy aj tu na našej stránke.

1. výzva: CUKRÁRSKA Upiecť niečo chutné pre svoju rodinu/družinu (vĺčatá a včielky s pomocou staršieho súrodenca alebo s inou zodpovednou osobou). Dobrotu odfotiť a foto poslať svojej radkyni/radcovi. Pokiaľ je možné riadne stretávanie, treba doniesť dobrotu, alebo aspoň jej časť ochutnať na družinovku, prípadne piecť priamo spolu na družinovke.
2. výzva: VÝTVARNÍCKA Namaľovať, alebo nakresliť svoj najkrajší zážitok spojený so skautingom. Výtvor odfotiť a foto poslať svojej radkyni/radcovi. Pokiaľ je možné riadne stretávanie, treba doniesť obrázok na družinovku, prípadne maľovať/kresliť/tvoriť priamo spolu na družinovke.
3. výzva: ŠPORTOVÁ Sedem po sebe nasledujúcich dní si ráno dať 15 minútovú rozcvičku. (Ak na to ráno zabudnem, môžem výzvu začať plniť odznovu.) Keď splním 7 dní, pošlem info svojej radkyni/radcovi.
4. výzva: ČITATEĽSKÁ Prečítať jednu knihu so skautskou tématikou alebo o prírode. (Hocijakú knihu od J. Foglara, alebo inú dobrodružnú knihu, kde sa dej odohráva v prírode, alebo skautskú príručku, či náučnú knihu o prírode). Keď dočítaš, autora a názov prečítanej knihy pošli svojej radkyni/radcovi. Napíš aj, či sa Ti kniha páčila alebo nie a prečo. Na družinovke sa podeľ o najkrajšie myšlienky alebo o zaujímavosti z knihy.
5. výzva: ZRUČNOSTNÁ Vyrobiť si svoj drevený gombík podľa fotonávodu. Gombík si donesieš na naozajstnú družinovku v klubovni a uvidíš, čo s ním budeme robiť ďalej 🙂 Ak ho už máš hotový a stále sú len online družinovky, odfoť ho a foto pošli svojej radkyni/radcovi. Potom si gombík odlož k 5 veciam, aby si si ho nezabudol zobrať na 1. naozajstnú družinovku 🙂