Skautský športový deň na Laniciach 31.8.2020

od 28 aug 20202020, Čo sa stalo

Reportáž zo Skautského športového dňa na Laniciach“ pôjde v RÁDIU REGINA STRED v piatok 4.9.2020 okolo 14:10.

Náš tradičný športový deň sme si užili😊. Jednoduchá charakteristika: preverenie síl, veľa smiechu a srandy, spoznanie nového, prekvapenia a… dobrá atmosféra.

Na začiatku športového dňa sme museli prejsť cez „bránu“, kde nám Hviezda zmerala teplotu, vydezinfikovala ruky a Smeja dala každému, ako vstupenku lyžičku tzv. žbrndy. Veľa z nás to okomentovalo asi takto: „Fúúj, to je čó? To nechcém… Bléé…“ (lyžička žbrndy) „Mňáám! Móžem ešťé?“ Popravde, bola to jablková výživa zmiksovaná s modrým fondánom.

Následne sme sa presunuli k Julke a Džaze, s ktorými sme si zahrali pár hier – drobničiek. Potom sme až do obeda behali po stanovištiach, ktoré nám pripravila družina Krokodílov, Ruží a Orlov. Keď sme to zvládli, boli sme už riadne hladní a šli sme sa rýchlo naobedovať.

Po obednej prestávke novopečená oddielová vodkyňa Julka a Džaza zapískali na nástup. Na slávnostnom nástupe dostali diplomy štyri skupinky, ktoré mali najviac bodov (čo získali na stanovištiach). Najlepšia zo skupiniek dostala aj putovný pohár. Džaza sa taktiež pýtala každej družiny, či je pripravená na nový skautský rok… Samozrejme, že každá družina bola! Veď každý skaut/ka pozná skautské heslo: BUĎ PRIPRAVENÝ!

Po nástupe sme si zahrali futbal a lakros. Pomedzi to si decká mohli zastrieľať z luku, vyskúšať lanovú dráhu, či preveriť svoje schopnosti pri lovení bobríkov. No a na konci našej akcie si každý z nás vybral nejakú odmenu. Unavení po celodennom športovaní sme si posadali a spievali pesničky za doprovodu Lexovej gitary. Bolo to nádherné zavŕšenie úžasného dňa.

A tu si môžete vypočuť odvysielanú reportáž: https://reginastred.rtvs.sk/clanky/v-zdravom-tele/242956/skautsky-sportovy-den

 

Smeja