Skautský letný tábor 2021

od 10 júl 20212021, Čo sa stalo, Pobytový letný tábor, Tábory

Článok chcem začať jednou výstižnou vetou: Tábor bol úžasný!

Hučiaci potok, zbieranie dreva a živice a následné vyberanie „čistej špiny“ z vlasov, super hry, nádherné západy slnka, táborák, pesničky a gitara, lovenie bobríkov, nové priateľstvá, šúpanie zemiakov, zbieranie krúpov na lúke do mrazničiek, nočné stráže, chodenie po vodu, interné prepady, oblievačky ešusmi, stavanie a búranie tábora,… a to nie je všetko.

Milí rodičia, priaznivci skautingu, skauti i všetci, ktorí ste pomohli s táborom, či už finančne, vozením (batohov, podsád, jedla), vybavovaním miesta alebo akokoľvek inak, chceme Vám povedať jedno VÉÉĽKÉÉ ĎAKUJEM!

Verím, že sa nám na budúci rok podarí spoločnými silami urobiť aspoň taký dobrý tábor, ako tento 🙂

Smeja

PS: Pre zainteresovaných: Viete už, čo je to Džazu?

 

Napriek všetkým ťažkostiam tohto náročného roku, našich skautov a skautky čaká od 17.-31.7. 2021 tábor opäť na Látkach, tentokrát však v časti Grapa. Starší už 17.7. pôjdu stavať, pripravovať všetko, aby 24.7. mohli prísť aj mladšie deti a tábor sme si poriadne užili. Obidve skupiny sa stretávajú v sobotu 17.7/24.7. na parkovisku za Lidlom o 13:45. Po odovzdaní dokladov, naložení batožiny a nasadnutí na autobus už môžu zabudnúť na mesto a tešiť sa na krásu táborového života. To isté bude platiť aj sobotu 24.7. Vopred ďakujeme všetkým ochotným rodičom, ktorí nám prídu pomôcť s odvozom batožiny na táborisko. Návrat bude 31.7. v poobedňajších hodinách, rodičov budeme bližšie informovať minimálne dva dni pred odchodom formou SMS. A na čo sa môžete tešiť ? Vyvrcholenie rytierskeho výcviku, rôzne výzvy a bobríci, kopec hier aj čas stíšenia, dobrodružstvo i pokojné chvíle v objatí prírody… V prípade otázok sa môžete obrátiť na vodkyňu tábora: Júlia Zlúkyová, julka@skautingzvolen.sk, 0948 193 863