Nečakaná návšteva u hobita Bilba

od 18 dec 20222022, Čo sa stalo

Obidva oddiely (Sušienky aj Dravce) si zvolili za tohtoročnú tému príbeh Hobit (J.R.R. Tolkien).
Sušienky zahájili dobrodružstvo na svojom Mikulášsko-vianočnom večierku v klubovni, kde zároveň utužili aj oddielového ducha, keďže v daný deň (4.12. 2022) bol Deň sušienok (National Cookie Day)🍪. Porozdávali si darčeky do čižmičiek, včielky dostali šatky a zahrali sa veeeľa hier vonku i vnútri.
Potom našli (pomocou ryže na zemi) záhadnú postavu v dlhom plášti a špicatom klobúku. Samozrejme, nebol to nik iný ako Gandalf, ktorý ich odkázal na svojho priateľa Bilba. Tak sa naše trpaslíčky po jednej so slovami: „Trpaslíčka (meno) k vaším službám.“ dostali ku Bilbovi, ktorý, keďže o ničom nevedel, nebol zrovna nadšený. Po večeri k nám zavítal Thorin (vodca & kráľ trpaslíkov), ktorý nám povedal príbeh o jeho kráľovstve – Osamelej hore. Jeho domov pred mnohými rokmi obsadil drak Šmak. No je odhodlaný ho získať späť! Kto ide s ním?!

Ruky zdvihli všetky…, tak sa zdá, že tento rok nás čaká riadne dobrodružstvo!!! 😀.

Oddiel Dravce sa vypravil na výpravu na naše táborové miesto (Drábsko – Kysuca). Na chate strávili necelé tri dni (2.- 4.12. 2022) rozdelení do troch skupín trpaslíkov. V prvý deň večer bolo príjemným prekvapením menšie sneženie. Chlapci takisto ako dievčatá prekvapili na večeru hobita Bilba, ktorý mal tak nečakane plný dom trpaslíkov.😅 Na druhý deň mali výlet, na ktorom sa zahrali parádnu šiškovú vojnu. Večer si užili spoločenské hry, ako Expanzia, no nechýbalo ani kalčeto.
Podarí sa im dobyť naspäť Osamelú horu?
Ďakujeme všetkým ochotným rodičom za odvozy a za dobroty, ktoré ste nám priniesli,
Smeja