Lesnícke dni – info stanovište s hrami 26. 4. 2019

od 26 apr 20192019, Čo sa stalo

Akcia sa konala za účasti dvoch oddielov. Našim cieľom bolo „dať o sebe vedieť“. Priblížiť skauting širokej verejnosti a oživiť oň záujem. 

Na našom stanovišti sa striedali dvojice a trojice skautov a skautiek vždy po hodine. Ale mnohí ostali pomáhať aj dlhšie ako na hodinu, hlavne ak prišlo naraz veľmi veľa detí. Ich úlohou bolo zahrať sa s malými záujemcami primerane veku, vyskúšať čo-to zo skautskej praxe, ukázať skautské
časopisy, zápisník, porozprávať o význame jednotlivých nášiviek na skautskej košeli,… Napriek tomu, že sme na našom stanovišti nerozdávali žiadne cukríky (ako na viacerých okolitých), bolo obklopené skoro stále húfom detí…

Ciele sa nám podarilo naplniť, akcia vyšla výborne a má potenciál stať sa tradíciou.