Júnová zborovka – Narnia 30.06.2020

od 12 jún 20202020, Čo sa stalo

Naša prvá zborovka po karanténe a posledná v školskom roku 2019/2020 sa konala v poslednom dni tohto šk.r., čiže 30.6.2020. Decká si zobrali vysvedčenia a uháňali na zborovku 🙂

Opäť sme uvideli známe tváre celého zboru na Lániciach, kde sa naša akcia začala o 14:00. Najskôr sme sa zahrali nejaké drobničky a potom kde sa vzal, tam sa vzal princ Kaspián k nám uháňal. Bol celý vystrašený, pretože bol na úteku zo svojho vlastného hradu. Býval tam so svojím strýkom – Mirazom (a jeho manželkou i novonarodeným synom). Kaspiánov strýko Miraz sa chcel Kaspiána zbaviť, pretože chcel byť kráľom namiesto Kaspiána – právoplatného kráľa.

Kaspián nás poprosil o pomoc, či by sme mu pomohli získať opäť jeho hrad. Taktiež nás vystríhal pred divokými zvieratami, pretože Narnia už nebola taká, aká bývala. Hovoriace zvieratá už nevedeli rozprávať a tvory kedysi priateľské k synom Adama a dcéram Evy zdiveli. Tak sme sa vydali všetci za Kaspiánom X., aby sme mu pomohli získať naspäť jeho hrad. Po ceste sme prišli o niekoľkých našich bojovníkov, pretože ich uniesli divé zvieratá. Ale tým, čo zostali, sa podarilo dobyť hrad!

Po víťaznej bitke sme sa spoločne presunuli do Klubu u Jakuba (dominikánsky kláštor). Tam sme si pozreli film Narnia – princ Kaspián. Potom sme sa so želaním: „Pekné prázdniny!“ v dobrej nálade rozišli.

Smeja