Jarná výprava na Peťušu 14. 4. 2019

od 4 apr 20192019, Čo sa stalo

Akcia sa konala za účasti dvoch oddielov a rodinných príslušníkov jednotlivých členov oddielov. Naším cieľom bolo lepšie vzájomné spoznanie sa, vedenie účastníkov akcie k aktívnemu zbieraniu odpadkov v lese a správnemu triedeniu nazbieraného odpadu. Úspech mala divožienka, ktorú sme
cestou „náhodne“ stretli a ktorá nás o takúto pomoc lesu poprosila a vysvetlila deťom i rodičom, potrebu zbierania odpadkov. V zrúcaninách hradu Peťuša sme poopekali a zahrali sa veľa hier, vyskúšali svoju silu a ohybnosť na lane napnutom medzi stromami a vylúštili ďalšiu tajnú stranu
z „denníka Jessy Jamesa“ (etapová hra).

Ciele sa nám podarilo naplniť, akcia vyšla výborne a veľkú radosť nám robia občasné poznámky rodičov, že od tejto akcie musia na každý výlet brať aj tašku alebo vrece na odpadky a deti usilovne čistia prírodu aj na rodinných výletoch 🙂

Splnené ciele:

– podpora tímovej spolupráce
– budovanie vzájomných vzťahov medzi rôznymi skupinami v zbore
– rozvoj fyzickej kondície
– zber a triedenie odpadu
– etapová hra „Veľká vlaková lúpež“
– zábava
– rozvoj organizačných zručností u mladých ľudí