Družinová výprava na vrch Javorie 28.10.2022

od 29 okt 20222022, Čo sa stalo

Družina Orlov sa koniec októbra rozhodla zavŕšiť výpravou na najvyšší bod pohoria Javorie. Stretli sme sa o 10:30 na zastávke sad Zvolen. Okolo 11.40 sme prišli na zastávku Podlysec.

Od autobusovej zastávky sme celý čas išli smerom na na východ. Najprv sme prešli cez Hornú Hutu, ktorá by sa tiež dala nazvať aj dedina traktorov, pretože na každom dvore stál aspoň jeden traktor. Keď sme vyšli kúsok nad Hornú Hutu, naskytol sa nám krásny pohľad na Vígľašskú Hutu zahalenú v hmle. Urobili sme aj fotky, ale tie sa nevyrovnajú tomu, keď to vidíte na živo.

Potom sme prišli okolo malej kaplnky. Za ňou sme prišli k stádu oviec, ktoré strážili veľmi dobre vycvičené psy. Po tomto stáde sme prišli na lúčku, na ktorej sme si dali obed. Za ňou sme pokračovali po blatovej ceste, ktorou sme vystúpali až na Javorie na ktorom sme si zaspievali, zjedli nejakú maličkosť a urobili fotky.

Cesta hore nám trvala 3 hodiny, a tak sme museli pridať, aby sme stihli autobus o 17:00. Bežali sme, skracovali sme cestu a vyplatilo sa nám to, autobus sme stihli len tak tak.