adventný list od Rytiera Donča

od 1 dec 20202020, Čo sa stalo

Ahojte všetci členovia nášho zboru!

Tento týždeň som bola v klubovni niečo zobrať a našla som na stole tento list, je od Magistra Rytiera Donča:

Rytier Donč nás vyzýva, aby sme advent prežili v POKOJI. Aby sme sa nebáli o to, či sa nakazíme, či na Vianoce budeme môcť navštíviť svojich starých rodičov atď. Ale taktiež, aby sme sa zbytočne nezháňali za darčekmi a radšej venovali svoj čas blízkym… Aby darčekom pre mamku, brata, starkú,… boli hlavne povzbudivé slová. Babku určite poteší aj to, keď jej „len“ zavoláte, i keď jej nekúpite ten šijací stroj, ktorý ste chceli ísť vybrať tento štvrtok. Pretože aj Vianoce sú sviatkom LÁSKY a POKOJA… a nie zhonu.

K tomu, aby ste Advent prežili v pokoji a radostnom očakávaní vám môže pomôcť aj skautský adventný kalendár: https://www.skaut.sk/duchovno/29675/pripravme-na-vianoce-okrem-medovnikov-aj-svoje-srdce/. V ňom nájdete link na formulár, ktorým sa prihlásite na odber každodenných adventných okienok – „medovníkov“.

Ak si chcete prečítať list osobne, môžte sa ísť kľudne pozrieť do našej klubovne (list je na stole). Kľúčik si požičajte odo mňa, alebo sa opýtajte svojich radcov, či by vám kľúčik požičali.

Smeja

Nuž a niektorí sa veru aj boli pozrieť na vlastné oči: