4. oddielovka – hradisko Gunda

od 4 mar 20212021, Čo sa stalo

Ahojte!

Rytier Donč nám nechal v klubovni ďalší odkaz. Tentokrát nás čaká výprava na doposiaľ nepreskúmané hradisko!

Aby ste obstáli v skúškach a v boji, ktoré vás tam čakajú, treba sa na ne vopred pripraviť. Ako, zistíte rozlúštením zašifrovanej správy. Bližšie informácie dostanete od svojich radcov.

Skutočný rytier je nielen dobrým bojovníkom, ale dokáže si aj priznať prehru. Preto nám Rytier Donč pripomína, že sa nestačí vedieť dobre šermovať, aby sme sa mohli stať správnymi rytiermi a dvornými dámami. Dôležité je, naučiť sa ospravedlniť a priznať si chybu.

 

Ak budete pripravení, môžete sa vydať na cestu!

 

Čo treba vedieť:

Na výpravu si treba vyhradiť aspoň 2 hodiny, ale kľudne aj viac, ak si chcete oddýchnuť, zahrať sa, prípadne naobedovať na lúke na hradisku.

Zapíšte sa prosím do tabuľky, aby sa nestalo, že sa tam stretne viac rodín: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BUmh3jZgMvspTldPBaarIe5P-FliREcF03HFnjMp5y0/edit?usp=sharing

Postupujte podľa mapy a vyznačenej trasy. Čísla označujú miesta, kde treba splniť jednu z úloh (označené tučným písmom). Nie všetky úlohy sú jednoduché, niektoré zvládnu len naozaj nadšení výskumníci. Dôležité ale je ale dostať sa na hradisko, nájsť hlavný odkaz a splniť túto úlohu.

Keď splníte niektorú z úloh, zapíšte si odpoveď do zápisníka. Body za úlohy vám dá radca.

UPOZORNENIE: Na severovýchodnej strane hradiska je strmý zráz!

 

Úlohy, ktoré môžete plniť počas celej cesty:

Zbieranie odpadkov (najlepšie aj triediť)

Kto odfotí najväčší dub?

 

Čo si prichystať:

nepremokavé topánky alebo gumáky, štít, vrece na odpadky, kompas, tento obrázok a popis k nemu, mapu (môže byť aj v mobile), 5 vecí a samozrejme odhodlanie a dobrú náladu:)

Trasa:

1 – začiatok našej cesty! Cvičisko autoškoly, na ktorom môžete zaparkovať

2 – Na severnej strane cesty vidíte biele stromy, ale brezy to nie sú. Ako sa volajú?

3 – popri plote (nie ohrade!) sa dostanete k veľkej zvalenej jelši, ktorá má niekoľko kmeňov ležiacich cez potok. Vašou prvou skúškou je prejsť po jednom z jej kmeňov (aspoň po ďalší strom).

Tok tohto potoka sa teraz stane vašim sprievodcom. Choďte popri ňom, až kým nezmizne plot.

4 – prichádzate na miesto, kde môžete dokázať svoju šikovnosť – choďte len po kameňoch. Ak sa vám podarí prejsť 30 kameňov bez toho, aby ste sa dotkli zeme, podarilo sa vám splniť ďalšiu časť skúšky!

5 – miesto prekročenia potoka, plot skončil, zabočte rovno na lúku (smer približne SV). Z lúky už bystré oči uvidia val.

6 – Nachádzate sa na doposiaľ nepreskúmanom hradisku Gunda! Hľadajte vysokánsky štvoritý buk, v ktorom je odkaz rytiera Donča. Po splnení úloh nezabudnite odkaz ukryť, tak ako ste ho našli:)

7 – Teraz je vašou úlohou nájsť najvyšší bod tohto hradiska. POZOR, je tam strmý zráz!

Rozhliadnite sa dookola a pozrite sa na SV – aký vrch tam vidíte?

8 – Posledná rytierska úloha vás čaká pri posede na južnom okraji hradiska. Zadívajte sa na východ. Čo vidíte stáť na vysokom kopci?

A ozaj – načo sa ponáhľať preč? Užite si pekné prostredie:)

 

V prípade otázok neváhajte zavolať na t. č. 0940829510.

Nšoči