1. oddielovka Sušienok (23.10. 2021)

od 26 okt 20212021, Čo sa stalo

V jedno pekné, slnečné, októbrové ráno, sme sa zišli pred klubovňou. Kalendár ukazoval dátum 23.10. 2021.

No nebolo to len tak náhodou. Túto sobotu sme mali na pláne našu prvú babskú oddielovku.

Hneď ako sme sa zahrali drobničku s Džazou, k nám pribehla Terčika, ktorá nám oznámila niečo zaujímavé a zvláštne: „Objavil sa ježko v klietke!“

„Aký ježko? V akej klietke?“ takéto a podobné otázky nám blúdili hlavou.

Odpoveď znela, že išlo o akýsi hlavolam, pri ktorom sa človek snažil vybrať z kovovej „klietky“ hviezdicu – ježka. Hlavolam mal veľmi zaujímavú históriu. Tento čudný predmet svet uvidel prvýkrát v rukách malého chlapca – Jána Tleskača, ktorý bol sirota. Potom však Ján Tleskač náhle zmizol a s ním aj záhadný hlavolam. A teraz, po toľkých rokoch, odkedy sa to stalo, sa len tak objaví na stene nakreslený kriedou…

A my sme sa rozhodli podobne, ako slávny klub Rýchlych šípov zistiť, čo bolo ukryté v hlavolame a preskúmať tajomnú a náhlu smrť Jána Tleskača. Napriek všetkým chýrom o Stínadlách (mestská štvrť, v ktorej býval Ján Tleskač) sme sa do nich vydali pátrať. A kto iný by mohol niečo vedieť o chlapcovi spred tak veľa rokov, ako starí ľudia? Doslova sme behali po ihrisku – Stínadlach a hľadali starých ľudí, ktorí by nám mohli niečo prezradiť. Sťažili nám to však Vontovia (deti zo Stínadiel, ktoré majú svoje vlastné tajomstvá, zvyky, rituály a nechcú pustiť  deti z inej štvrti do tej svojej). Kým sme behali od jednej starkej k druhej, naháňali nás v čiernom oblečení, práve títo Vontovia. Avšak, iba jeden starý človek poznal odpovede na naše otázky – bola to kostolníčka z už odsväteného starého kostola, do ktorého chodil J. Tleskač zvoniť. Poskytla nám veľmi cenné informácie a dala nám dokonca kúsok z jeho denníka, ktorý sa neskôr našiel!

Po tomto začiatku nášho pátrania sme odišli na ihrisko Elán. Tam sme si zahrali drobničky, lakros a neskôr, keď prišli chlapci z 2. oddielu Dravce aj behačku – Dobýjanie mesta. Veru nebolo to ľahké nosiť do obkľúčeného mesta konzervy s jedlom (loptičky), či ho naopak obliehať a nedovoliť, aby sa tam dostali zásoby jedla.

Bolo super, ešte aj slniečko hrialo zo všetkých síl a usmievalo sa tak ako my 🙂